Školní parlament

Činnost parlamentu
Členové parlamentu
Stanovy parlamentu

Školní žákovský parlament je prostor pro zapojení žáků do života školy. Žákovský parlament podporuje partnerskou komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy, a napomáhá tak zlepšovat prostředí a klima školy. Žáci se učí chápat svá práva, ale zároveň nést odpovědnost za své jednání.

Organizační struktura školního parlamentu umožňuje všem žákům podílet se na životě školy. Žáci 2. – 9. ročníku jsou zastoupeni v každé třídě dvěma zástupci, kteří na pravidelných schůzkách přednášejí návrhy jednotlivých tříd ke vzdělávacímu procesu, prostředí či vzájemnému soužití ve škole. Společně jsou návrhy projednávány a realizují se potřebná opatření.

Koordinátory žákovského parlamentu na FZŠ Drtinova jsou Mgr. Irena Martišková (pro 1. stupeň) a Mgr. Ivana Tulingerová (pro 2. stupeň).

Schůzky Čas Učebna Koordinátor
1. stupeň čtvrtek 13:00 - 13:45 304 Mgr. Irena Martišková